Mustafaozver

No-lose trading targets (based on RSI) By Mustafa ÖZVER

This code shows expected reaction target prices after sudden moving based on RSI . Red area means the price is on overbought area, green area means the price is on oversold area. If you see red area under price, you can make short option to next to the horizontal beginning price of red area. If you see green area over price, you can make long option to next to the horizontal beginning price of green area.

When this code works
- The green area starts where rsi value is on oversold
- The red area starts where rsi value is on overbought

Of course, this code may be failed, do not forget the target may never come. But hopefully price will cross over the target.
And you (as developers) can develop this code by using anything instead of rsi to get up-down target prices.

But only this values can not guarantee good results for trading. BE CAREFUL
오픈 소스 스크립트

진정한 TradingView의 정신에 따라, 이 스크립트의 작성자는 스크립트를 오픈소스로 게시했기에 거래자들이 이해하고 확인할 수 있습니다. 작가님께 건배! 스크립트를 무료로 사용할 수 있지만, 게시물에서 이 코드를 재사용하는 것은 하우스룰을 따릅니다. 당신은 스크립트를 차트에 사용하기 위해 그것을 즐겨찾기 할 수 있습니다.

차트에 이 스크립트를 사용하시겠습니까?

코멘트

Çok teşekkürler Mustafa bey
응답
@emarifek, Rica ederim :)
응답
In Turkish:
Bu kod ile RSI değerine dayanarak gelişen tepki alışlarının başlama ve bitiş noktaları tespit edilebilir. Ve bu noktalar hedef fiyat olarak karşımıza çıkacaktır, bu tespit edilen noktalara fiyatın geri gelmesi büyük bir ihtimalle beklenir. Kırmızı alanlar aşırı alışlarda meydana gelir ve tepki işlemleri ile fiyat geri gelmesi beklenir. Yeşil alanlar ise aşırı satışlarda meydana gelir ve yine aynı şekilde tepki işlemleri ile fiyat geri gelmesi beklenir. Yani oluşan bölgenin (yeşil veya kırmızı) fiyatın tepki vermesi ile kapanacağı öngörülür.

Kod çalışırken;
- Yeşil alan RSI'ın aşırı satış verdiği yerde
- Kırmızı alan RSI'ın aşırı alış verdiği yerde
Başlar

Elbette, bu kod her zaman piyasayı doğru tahmin edemez ve zarara uğramanıza sebep olabilir. Hedef fiyatlar asla gelmeyebilir.
Geliştiriciler için RSI değerine bağlı ve açık kaynak olduğundan geliştirilebilir ve hatta şiddetle tavsiye edilir.

Uyarı bu kod trade için kazancı asla garanti edemez ve yatırım tavsiye, danışmanlığı için kullanılamaz. Al-sat için sadece bu kodu değil yardımcı argümanları da kullanmanızı şiddetle tavsiye eder ve dikkatli olunması gerektiğini belirtmek isterim.
응답
@Mustafaozver, intrsted 8686347676
응답