Dołek na BTC w ujęciu długoterminowym

Ci co mnie obserwują mogli zauważyć, że od pewnego czasu jestem niedźwiedzio nastawiony. Z uwagi jednak na fakt, iż doszliśmy do poziomu ATH z 2017 roku zaczynam się zastanawiać co dalej z Bitcoinem. W swojej analizie zatytułowanej "Strefy zakupu Bitcoina" wskazałem, gdzie będę szukał miejsc do zakupów. Biorąc natomiast pod uwagę swoje analizy jakie pisałem jeszcze w lutym 2022 roku, a zatytułowane:
- "BTC w ujęciu makro"
- "Długoterminowa analiza czasowa BTC"
- "Długoterminowa analiza wolumenowa na BTC"
,
to dopuszczam możliwość dalszych spadków do poziomy 13K a nawet 10K za jednego Bitcoina.
W analizach tych wskazałem również skąd wzięły się wyliczenia zaznaczone na wykresie zielonym kolorem. Dlatego też zachęcam do ich przeczytania.
W dzisiejszej analizie chciałbym wskazać natomiast na pewne aspekty, które mogą nam mówić, że w długiej perspektywie osiągamy właśnie dno spadków.

--------------------------------------
Dno na RSI


Jak spojrzymy na wykres BTC w ujęciu logarytmicznym i wykres RSI na interwale miesięcznym to możemy zauważyć, że RSI właśnie osiągnęło historyczne dno. Tego rodzaju poziomy zarówno w 2015 jak i 2019 roku oznaczały punkty zwrotne i dołki na wykresie ceny.
스냅샷
Powyższe może nam zapowiadać, że właśnie doszliśmy do momentu, w którym cena Bitcoina zacznie konsolidować i odbijać w górę.

Podobnie wygląda to na interwale 2T. Tu również osiągnęliśmy poziom historycznego dna.
스냅샷
Niestety zarówno w 2015 jak i 2018 roku osiągniecie tego dna zgrywało się z zakończeniem okresu Bessy zaznaczonej zielonym kolorem. Obecnie jak widać brakuje nam jeszcze około kilkunastu tygodni. Nie oznacza to jednak, że BTC będzie czekać z chirurgiczną precyzją do tego momentu. Niemniej jednak warto mieć to z tyłu głowy.

Tak samo prezentuje się to na interwale 1T, gdzie właśnie osiągnęliśmy poziom wyprzedania na RSI.
스냅샷
Dotychczas tylko dwukrotnie osiągaliśmy ten poziom i zawsze oznaczało to dołek. Czy obecnie powtórzy się ta sytuacja?

Na koniec warto zwrócić uwagę na interwał 3D. Poniżej już nie będę schodził z uwagi na dużą ilość chaosu.
스냅샷
Tu nie osiągnęliśmy jeszcze dna na RSI ale znajdujemy się w strefie wyprzedania, co akurat historycznie pozwalało na osiągniecie dużych zysków. Możliwym jest jednak, że powtórzy się sytuacja z 2015 roku, kiedy to po dojściu RSI do strefy wyprzedania nastąpi odbicie a następnie dalszy gwałtowny spadek (strzałki na wykresie RSI). To pozwoliłoby na dojście wykresu ceny do linii krzywej, która była już wielokrotnie wsparciem. Dodatkowo byłoby to zgodne z cyklem i zakresem czasowym Bessy.

--------------------------------------
Podsumowanie


Jak wskazałem powyżej, ogólnie wydaje mi się, że jesteśmy w dobrym miejscu do zakończenia spadków. Z uwagi na duże interwały czasowe, trudno jednak powiedzieć czy nastąpi to już dziś, za tydzień czy za kilka tygodni. Niemniej jednak jesteśmy w miejscu z którego historycznie zawsze mogliśmy osiągnąć duże zyski. Natomiast fakt, iż wcześniej Bessa trwała około 130 tygodni nie oznacza, że i w tym przypadku tak będzie. Dlatego osobiście dokupuje BTC o czym już pisałem w poprzedniej analizie Bitcoina.
Bitcoin (Cryptocurrency)BLXBTCBTCUSDBTCUSDTcryptoTechnical IndicatorskryptokryptowalutakrytpowalutyTrend Analysis

또한 다음에서도:

관련 발행물

면책사항