Witam w kolejnym ulepszonym skrypcie w ramach mojego bloga.
Prezentuję listę ulepszeń:
Dwa rodzaje oscylatorów na jednym wykresie. Domyślnie 9 okresowy (przyśpieszony) i 14 okresowy (zwykły). Daje to nam możliwość klastrowania się oscylatorów w celu mocniejszego sygnału, a dodatkowo przyśpieszony jest bardziej wrażliwy na zmiany zwłaszcza w MFI;
Podświetlanie tła na zielono, gdy indeks wchodzi w stan wyprzedania i na czerwono jeśli mamy wykupienie. Jeśli obydwie wartości (domyślnie 9 i 14) wejdą w dany obszar to mamy na nim mocniejszą zieleń, bądź czerwień;
Dodatkowa linia pozioma 90 (anty FOMO 😉 ) i dodana środkowa 50 dla MFI;
Ulepszona kolorystyka wykresów;
Spolszczona konfiguracja wartości oscylatorów.
Oczywiście w dalszym ciągu mamy pełną konfigurację wyświetlania danych jak:
Rodzaj linii, jej grubość, bądź wyświetlanie za pomocą obszaru, krzyżyków itd.,
Pełny dobór kolorystyki w tym stopnia przeźroczystości,
Wyświetlania i liczenia bądź nie danego oscylatora, tła, linii.
릴리즈 노트
Aktualizacja 2.0
Lista zmian:
Ulepszenie pod wersję 5 Pine Script,
Dodano liczenie za pomocą komendy ta.mfi (domyślne liczenie przez Trading View). Dawna wersja podawała złą liczbę przy większości świec dla zerowego obrotu (brak wolumenu i zmiany ceny). Chodzi o to, że jak przykładowo dla MFI = 9 większość świec nie miała obrotu to wartości wyskakiwały powyżej 100, co jest niedopuszczalne. Nowa wersja eliminuje ten problem.
Przy okazji dodałem możliwość wyłączania i włączania liczenia danego wskaźnika. Przykładowo liczy samo MFI = 9, a MFI = 14 już nie. Domyślnie obydwa są włączone.
Kolorystyka i reszta dawnych ustawień bez zmian. Oczywiście nadal w pełni konfigurowalna :)
릴리즈 노트
Dodano pełną nazwę i zmieniono wykres przykładowy na bardziej przejrzysty.
진정한 TradingView 정신에 따라, 이 스크립트의 저자는 트레이더들이 이해하고 검증할 수 있도록 오픈 소스로 공개했습니다. 저자에게 박수를 보냅니다! 이 코드는 무료로 사용할 수 있지만, 출판물에서 이 코드를 재사용하는 것은 하우스 룰에 의해 관리됩니다. 님은 즐겨찾기로 이 스크립트를 차트에서 쓸 수 있습니다.