Chciałbym, aby tytuł analizy nie był, aż tak mroźny, jak wskazałem. Dotyczy to tego nie tylko, tego jak zakończy się kwiecień, ale również jak zakończy się maj. W wyjaśnieniu, o co chodzi mam na na myśli świece na interwale miesięcznym - rys. 1. Obecnie buduje nam się świeca zmiany trendu.
Czy to przenikanie będzie, czy wisielec, czy inna nazwa/struktura to nie bardzo mnie interesuje. Ważne, aby w miarę możliwości przez nadchodzące 1.5 miesiąca utrzymywać się nad 158 USDT. Wyznaczyłem tam połowę fibo świeczki marcowej, dla mnie warunek, że nie będzie to tak silna, bo na interwale miesięcznym, formacja spadków, a jedynie ruch korektywny. Który w kolejnych miesiącach (od czerwca) nawet po obsunięciu pod 158 USDT powinno poradzić sobie następnie ze strefą fibo popytu od 0.5 do 0.618 (109 - 85 USDT) całego ruchu wzrostowego.
Oczywiście nadal ta strefa powinna reagować popytem po otrzymaniu świec formacji zmiany trendu, ale wtedy już możliwe z mniejszą siłą. Później wskażę najważniejszy w tym trendzie dołek, ale na tym interwale nie widać go.
To na co warto zwrócić uwagę, to struktura potencjalnej zmiany trendu. A buduje się ona na 0.786 poprzedniej "korekty" spadkowej. Celowo użyłem cudzysłów bo co jeśli obecnie mamy do czynienia z głęboką korektą kończącą się na 0.786 i idziemy po nowy dołek <8 USDT. Ja wiem, jak to brzmi, ale tylko daję do namysłu, czy według Was czytających to ma sens. I mam nadzieję każdy zrobi swoje, tak jak mu rozum podpowiada.
Rysunek 1. Interwał miesięczny - ten i następny miesiąc.
Jak już wrzucam tutaj takie szalone pomysły to teraz w drugą skrajność. A mianowicie już pewnie wielu z was widziało budującą się filiżankę - rys. 2. Ja nie znam się na dokładnych poziomach, które mają być spełnione w tej formacji, ale kiedyś o niej słyszałem i czasami się sprawdza. Uznałem, że wspomniane wyżej 0.5 - 0.618 dobrze się nadaje do tego, aby określić tam koniec spadków i początek akumulacji. Jak zrobiłem błąd w zasięgu struktury to dawać znać w komentarzach! Nie wiem, czy to od głębokości filiżanki, czy ucha? Dodam, że czas "łuków" nie ma tu znaczenia, po prostu używałem SHIFT 😅, także może za długo nie będzie trzeba czekać.
Rysunek 2. Interwał miesięczny - filiżanka ☕.
To scenariusz lambo i szambo mamy za sobą, jeszcze tylko wskazanie co myślę, a mianowicie w obecnym momencie daje 50/50. Ale maj zamknięty pod 158 USDT i niżej to rosnące szanse na SHORT z minimalnym wskazaniem na 51/49. W ramach tego SHORT może być długie (niekoniecznie jak łuk ucha) zbieranie zleceń pod wystrzał ☕. Ale nadal sentyment dla mnie nie będzie najlepszy, dlatego też minimalna przewaga SHORT.
Teraz czas na tygodniowy interwał - rys. 3. Tak jak pisałem wyżej kluczowy dołek dla tego interwału, oraz nawet wskazania potencjalnego scenariusza dołka czy też filiżanki, tu będzie się rozgrywał. Oczywiście scenariuszy jest więcej, ale to tak dla prostoty i wskazanie co ja widzę. W obecnym interwale ostatnich świeczek mamy spadki, czyli SHORT i myślę, że do zielonej strefy (0.5 - 0.618) może być tak nawet na 54/46. Tam wraca 50/50 i moja wzmożona obserwacja.
Myślę, że jak na jednej tygodniówce zamkniemy się pod 79 USDT i w następnej nie wrócimy to scenariusz dojścia dalej do 0.786 od marca 24' (~51 USDT) aż do tych < 8 USDT będzie już bardziej realny. Myślę, że gdy dwie i więcej świec T1 będzie miało problem z pokonaniem ~80 USDT, wtedy jednak uznam, że scenariusz nowego dołka nabiera na sile i jest nieznacznie większy niż odbicie na 0.786 (~50 USDT) i dalszy ruch w górę.
Złagodzony wskaźnik RSI, a nawet potencjalnie jeszcze ma szansę spadać to bardzo dobra okazja na ewentualne podbicie (nowy impuls), ale czy od 0.5 czy 0.618 to nie wiem w tym momencie. Na poniższym rysunku widać, że EMA20 broni dojścia ceny do nawet 0.5. Zatem to ten trzeci i kolejny scenariusz, którego nie biorę pod uwagę. Wiedząc, jak szybko pozbyłem się pomimo dobrego miejsca zakupu, nie wejdę, gdy jest powyżej 90 USDT. Jest masa innych okazji... tak się pocieszam 🤣.
Przechodząc do interwału dziennego, może wskazanie czegoś, co według mnie ma najmniejsze szanse, a mianowicie podbicie z obecnego miejsca. Jednak biorąc pod uwagę wskaźnik rysujący formacje harmoniczne to mamy obecnie potencjalnego nietoperka - rys. 4. Zasięgi odczytane z wskaźnika to ~182, ~230, a SL 102 USDT.
Rysunek 4. Interwał dzienny - nietoperek wskazany przez wskaźnik.
Kolejna ciekawostka to na dziennym interwale "prawie wypadamy" z wskaźnika Gaussian Channel i trzymamy się pod chmurą Ichimoku - rys. 5. Chociaż to dosłownie ciekawostka, bo ja na tym interwale prawie w ogóle nie zwracam uwagi na Gaussian Channel, a teraz to tak z ciekawość. Może dobrze, że sprawdziłem co w kanale pod chmurą piszczy...
Dla takiego wykresu uważam, że przy słabnącym już dziennym RSI prawie 30, myślę, że dojście do 0.5 przy RSI <30 może już pobudzić potencjalny popyt. Także z tych dwóch poziomów (0.5/0.618) to 0.5 wybieram na potencjalną reakcję. Gdyż RSI na T1 jest również już znacząco złagodzone, a tu zaraz dotknie pierwszych poziomów dna (już raz chyba nawet RSI to zrobił).
W obecnej sytuacji prędzej rozegrałbym SHORT po powtórce korekty z czarnej strzałki i takiego też scenariusza (spadkowego) do 0.5 fibo się trzymam na 52/48. Gdyby cena wyszła nad czerwoną strefę i zamknęła się nad ~185 USDT na D1, wtedy uderzam się w pierś i zmieniam flagę z SHORT na "szukam LONG". Strefa 1:1 prawie została osiągnięta dnia 15/04/24. Strefa na SHORT, dla dołka 116 USDT rozciąga się dla mnie między ~158 a 170 USDT - rys. 6.
Rysunek 6. Interwał dzienny - pozwoliłem sobie zostawić chmurę Ichimoku
Pisanie w tygodniu (chociaż ostatnio w weekendy też różnie to bywa) o mniejszych interwałach niż D1, może szybko się zestarzeć, także pomijam. Dodaję do tej analizy poprzednie moje wypociny dla SOL, jak ktoś naprawdę ma tyle czasu 🙃.
Dziękuję za obserwację, rakiety, komentarze, jak również za przeczytanie powyższej treści! Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀
Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to, jak dzik widzi rynek.