Ostatni pomysł z września dla ropy dość dobrze się sprawdził z wyznaczonym maksimum, dlatego czas na szybką aktualizację. Pomysł z września zakładał, że kurs dotrze do poziomu 80,43$, a maksimum był przy 80,9$. Od tego czasu kurs rozpoczął korektę i całkiem możliwe, że jeszcze chwilę pokręci się w okolicy wsparcia przy 73,0$ Wykres 1. Interwał dzienny Warto zaznaczyć, że pomimo mocnych z początku września do początku października to jednak nie udało się wygenerować sygnału kupna na kombinacji średnich EMA60/10. Co też wyjaśnia, że brak impulsów do wzrostów zawrócił kurs w dół. Wykres 2. Interwał dzienny Warto zaznaczyć, że na cenę ropy w najbliższym czasie może mieć też wpływ zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta USA. Choćby na taki aspekty jak Wydobycie i Produkcja Ropy: Trump jest zwolennikiem zwiększenia wydobycia ropy naftowej w USA. Jego hasło "Drill baby drill" sugeruje politykę wspierającą rozwój przemysłu naftowego, co mogłoby zwiększyć podaż ropy na rynku, potencjalnie prowadząc do obniżenia cen. Polityka Energetyczna: Trump deklarował chęć ograniczenia regulacji środowiskowych, co mogłoby ułatwić eksplorację i wydobycie ropy, szczególnie w miejscach jak Alaska czy Zatoka Meksykańska, gdzie dotychczas były ograniczenia.
Podczas jego poprzedniej kadencji kurs ropy dość mocno wzrósł w pierwszym roku urzędowania. Później w okresie covidu kurs spadł jednak do historycznych minimów na poziomie 19$ za baryłkę. Podczas urzędowania zaś Joe Bidena kurs ropy wzrósł go maksimów na poziomie 131$ co było efektem wybuchu wojny w Ukrainie. Później jednak kurs utrzymał się w zakresie 70-90$. Wykres 3. Interwał dzienny Tak więc trudno określić jaka będzie przyszłość na podstawie poprzedniej kadencji prezydenta Trumpa ponieważ były wydarzenia niezależne od niego, podobnie jak przy kadencji prezydenta Bidena. Więc pozostaje technika. Patrząc na oscyaltory to można założyć, że kurs ropy ma przed sobą jeszcze szanse na spadki. RSI i MACD wyraźnie zawraca w dół, a zwłaszcza MACD może wrócić na sygnał sprzedaży.
Wykres 4. Interwał dzienny Natomiast ewentualne spadki możliwe są do poziomu 71$ zakładając, że powoli tworzy się kanał wzrostowy. Wówczas odbicie od dolnej krawędzi potwierdzi, że cena ropy nadal może w średnim terminie rosnąć, a wówczas kolejny szczyt byłby w okolicach 83-83,5$ Wykres 5. Interwał dzienny Wsparcie: 73/71/68,5$ Opór: 75,85/78,14/80,5$