🤯Porównanie Bitcoinowych cykli zdradzi nam dalsze ruchy ceny?

업데이트됨
Dziś na tapetę biorę porównanie Bitcoina z trzech okresów. Czyli obecnie w 2023 roku, podobne miejsce z poprzedniego cyklu w 2019 roku oraz sytuację z 2015 roku.

Zacznijmy od tego co mamy na wszystkich wykresach.

Na każdym z wykresów mamy spadki Bitcoina na skali logarytmicznej.
Spadki te ograniczone są tendencją spadkową koloru różowego.
Do każdego spadku od szczytu do dołka przyłożyłem zniesienie Fibonacciego ale jest ono w skali arytmetycznej.
Na każdym z wykresów i chodzi mi tu o 2019 rok oraz o 2015 mamy wzrost ceny Bitcoina od momentu wybicia tendencji do 50% zniesienia. Oznacza to że Bitcoin po wybiciu globalnej tendencji spadkowej odrobił 50% całego swojego spadku od ATH. Mało tego. Wzrost był zwykle delikatnie ponad 50% i sięgały do/lub niemal do 61.8% zniesienia.

Warto zwrócić uwagę na jeden szczegół.

W poprzednich cyklach wybicie globalnej tendencji spadkowej oznaczało impuls wzrostowy o około 180% do poziomu 50%.
Co ciekawe w tym cyklu 50% zniesienia wypada nam procentowo o wiele niżej bo jeżeli urośniemy do 50% zniesienia to w cenie będzie to wzrost o około 85% czyli mniej więcej od 22.800$ do 42.300$.

W poprzednich cyklach ten ruch był o wiele mocniejszy.

Gdyby zignorować zniesienia Fib i oczekiwać impulsu tak jak w poprzednich cyklach to mielibyśmy zasięg 180% impulsu wzrostowego do poziomu około 63.900$ co byłoby czymś nowym i na pewno zaskakującym.
Ja osobiście wyciągnę swój wkład finansowy włożony w BTC na poziomie 35-40k $ za BTC.

No dobrze ale zabierzmy się za opis cyklu po cyklu.

ROK 2015

Po spadku ceny od ATH w 2013 roku szukaliśmy dna na dwa razy. Mieliśmy dołek i niższy dołek oznaczony czarnymi strzałkami
스냅샷

Następnie cena rozpoczęła wzrosty.
Tylko gdzie szukać sygnału o możliwych wzrostach?

Pod wykresem mamy wskaźnik RSI z interwału 2T oraz nałożoną na RSI żółtą średnią kroczącą.
스냅샷
Widzimy, że żółta średnia krocząca została wybita o wiele wcześniej niż wybito różową tendencję na cenie Bitcoina.
Kolejnym sygnałem wzrostowym było oczywiście wybicie różowej tendencji spadkowej.

Po wybiciu różowej tendencji spadkowej mieliśmy wzrosty o około 180% w cenie które zatrzymało mierzenie 50% na zniesieniu Fib
스냅샷
Warto zaznaczyć, że szczyt, który był w okolicach 50% zniesienia był bardzo blisko drugiego halvingu Bitcoina.
A jeszcze dokładniej to szczyt cenowy był około 25 dni przed halvingiem.... następnie pojawiły się spadki sięgające 40%! by później kontynuować globalny wzrost.
스냅샷
A! jeszcze jedna ważna rzecz to odległość od momentu wybicia tendencji koloru różowego do szczytu to 245 dni.

Dobra!
Lecimy z cyklem z 2019 roku

ROK 2019

Po spadku ceny od ATH w 2017 roku szukaliśmy dna ale w troche inny sposób niż w 2015. Nie było dołka i niższego dołka.... było coś na zasadzie dołka oznaczonego czarną strzałką i wyższego lokalnego dołka oznaczonego szarą strzałką.
스냅샷

I teraz przechodzimy do naszego wskaźnika RSI
Widać tutaj wyraźnie moment w którym żółta średnia krocząca przecieła się z RSI. Było to 3-4 tygodnie przed wybiciem różowej tendencji spadkowej.
스냅샷

Po wybiciu różowej tendencji spadkowej mieliśmy wzrosty o około 180% w cenie które zatrzymało mierzenie 50% na zniesieniu Fib.
스냅샷
Co ciekawe wzrosty te odbyły się o wiele szybciej bo po wybiciu różowej tendencji 50% zniesienia i impuls 180% w cenie myliśmy po około 84 dniach, a nie jak w 2015 po 245 dniach!

Szczyt na BTC na wysokości 50% zniesienia był na 322 dni przed trzecim halvingiem Bitcoina, a nie jak w 2015 gdzie wynosiło to 25 dni.
Tu różnica jest KO-LO-SAL-NA.
스냅샷

Następnie pojawiły się nam spadki.
I tu możemy mówić o dwóch zasięgach.
Od szczytu cenowego któy wybił 50% zniesienia i dojechał do 61.8% zniesienia sadek wyniósł ponad 53% w cenie. Czyli o wiele więcej, mało tego. Jeżeli zmierzyć spadek do dna tzw. "covidowej" korekty to spadek od szczytu do dołka wnosił ponad 70%!!!
스냅샷

oczywiście za chwile był halving i wszystko wróciło do normy i zaczęliśmy dalej rosnąć :)

ROK 2023 - obecnie

Po spadku ceny od ATH w 2021 roku szukaliśmy dna w podobny sposób jak to było w 2015 roku. Czyli były dwa dołki jeden niższy od drugiego. Dołki oznaczyłem czarnymi strzałkami.
스냅샷

Warto też wrócić do naszego RSI i żółtej średniej kroczącej.
Pierwsze wybicie RSI było na chwilę przed upadkiem giełdy FTX, a kolejne wybicie średniej na RSI przyniósł nam dopiero początek stycznia 2023.
Na interwale tygodniowym została wybita także różowa tendencja spadkowa.
스냅샷

I teraz pojawiają się schody :D

Gdyby znów założyć, że będziemy mieli wzrosty tak jak poprzednio do około 50% zniesienia to w cenie od wybicia różowej tendencji spadkowej będzie to wzrost o "tylko 85%". a nie jak poprzednio o 180%.
Gdyby ten wzrost odbył się faktycznie to myślę, że osoby które całością kapitału wyszły w okolicach 35.000$ za BTC z rynku w panice znów by kupowały bo..... rośnie.
Oczywiście taki ekstremalny scenariusz muszę mieć gdzieś z tyłu głowy mimo, że bardziej pasuje mi reakcja spadkowa w okolicach 50-61.8%
스냅샷

Zerknijmy teraz na odległości od momentu w którym została wybita różowa tendencja spadkowa i na to gdzie jest halving.
Zieloną pionową linią oznaczyłem okres czasu w którym dojechaliśmy do do 50% zniesienia w 2015 roku czyli 84 dni od momentu wybicia tendencji.
Niebieską pionową linia oznaczyłem moment w którym od wybicia tendencji spadkowej w tamtym czasie dojechaliśmy do 50% zniesienia w 2019 roku czyli 245 dni od momentu wybicia tendencji.
스냅샷

Jak będzie tym razem?
W jednym przypadku z przeszłości szczyt był na 28 dni przed halvingiem a w drugim na 322 dni przed halvingiem.
I wiecie co.... nie ma niczego trudniejszego w trading-u niż określenie daty w której ma być osiągnięty konkretny poziom cenowy.

Gdybym miał zawęzić obszar poszukiwania daty to osiągnięcie 50% zniesienia mieściłoby się gdzieś pomiędzy czarnymi pionowymi liniami na poniższym wykresie
Czyli 15 maj 2023, a 4 marzec 2024. Tak wiem, mało precyzyjnie. Tylko pamiętajmy, że na to co dzieje się w analizie ma też ogromny wpływ sytuacja gospodarcza na świecie, na indeksach, w gospodarkach, w sprawach związanych z bankowością, inflacją, stopami procentowymi, decyzjami FEDU itd. itd....
스냅샷

Wiecie jaki mam sposób na te wszystkie niewidome?
Zwyczajnie od spadków które mieliśmy po maju 2022 systematycznie dokupuje BTC co miesiąc za tę samą kwotę i będę tak robił prawdopodobnie do halvingu Bitcoina. Momentem w którym przerwę zakupy prawdopodobnie będzie moment w którym będziemy zbliżać się do 50% zniesienia bo w tamtych okolicach chciałbym wyciągnąć zainwestowany wkład finansowy.

A co będzie po drodze czas oczywiście pokaże dlatego jeżeli chcielibyście kolejne aktualizacje to zostawcie proszę "rakietę" w górę lub kciuka w górę pod tą analizą.
Zastanawiam się też nad nagraniem wideo do tej analizy. Co o tym myślicie? :)

Poniżej w "pomysłach powiązanych" znajdziecie jeszcze linki do trzech ciekawych analiz, także zapraszam :)

노트
Aktualizacja :)

스냅샷
노트
Przestrzeń na wzrosty nadal jest :)

스냅샷
노트
ah te wakacje:)
człowiek czeka na te swoje TP i nie może się doczekac ;)
노트
42-48k jeszcze w tym roku? :)
Bitcoin (Cryptocurrency)BTCUSDBTCUSDTcyclecycleanalysishalvingTrend Analysis

Odbierz bezpłatny kurs i dołącz do darmowych spotkań LIVE z analizami:
dominikfelczak.pl

Tu kupuje altcoiny:
kucoin.com/r/af/r3P933C

Giełda bez KYC::
mexc.com/register?inviteCode=1yDR5
또한 다음에서도:

관련 발행물

면책사항