Notowania kryptowalut jako ryzykownego instrumentu są szczególnie czułe na wojnę. Co ciekawe dotychczasowe spadki BTC są nikłe w porównaniu do rynku akcji. Jest to pierwszy wojenny „sprawdzian” kryptowalut, w tym kontekście szczególnie interesujące jest jak rynek je potraktuje – czy bardziej jako przystań bezpieczeństwa podobną do złota czy jako spekulacyjne aktywo.
Rynek kryptowalut zareagował na eskalację konfliktu między Rosją a Ukrainą spadkiem. Notowania Bitcoina jednak nie spadły poniżej 34 500 $. Prawdopodobnie, w kontekście większej eskalacji konfliktu między Rosją a Ukrainą, rynek kryptowalut będzie odnotowywał spadki.
Ciężko jest natomiast na chwilę obecną przewidywać jak ukształtuje się ta sytuacja. Jedną z sankcji jakie chcą nałożyć na Rosję jest decyzja o odcięciu jej od SWIFT, która być może będzie miała wpływ na rynek kryptowalut. Można przewidywać rożne scenariusze, ale jedno jest pewnie – należy teraz zachować szczególną ostrożność.
Dla tych którzy zamierzają kupić BTC radzimy poczekać na wbicie poziomu 40 000 $ i wytestowaniu go od góry z wyraźnym sygnałem kupna.
Poziomy wsparcia i oporu Są to jedne z najważniejszych pojęć w analizie technicznej. Mogą być definiowane, jako poziom lub jako strefa, gdzie dochodzi do silnej reakcji ceny. Wsparcie to miejsce gdzie cena w przeszłości broniła przed dalszym spadkiem cen. Analogicznie opór, to miejsce gdzie cena w przeszłości broniła przed dalszym wzrostem cen.
Należy pamiętać o tym, że przebite wsparcie staje się oporem, a przebity opór zamienia się we wsparcie – zgodnie z zasadą zmiany biegunów. To właśnie w tych miejscach profesjonalni traderzy zajmują swoje pozycje na rynku.
Wsparcia i opory to nie tylko poziome linie lub strefy ale mogą być nimi również linie trendu, kanały trendu, poziomy fibonaciego, lub średnie.
Dodatkowe dane Mempool - Na chwile obecną fee wynosi 3.1 sat/byte ($0.31). Średnia fee z ostatnich 7 dni wyniosła BTC 1.0 sat/byte ($0.10) Ilość adresów powyżej 1000 Bitcoina do ceny - Minimalnie spada liczba adresów powyżej 1000 BTC w stosunku do ceny Bitcoina
👍 Podoba się? POLUB ANALIZĘ ✏️ Masz jakieś pytanie ? Komentuj ❤️ Wsparcie. Działamy non-profit i za nasze analizy nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować lajkiem na sm
➡ Zarabiamy na rynku. Nie robimy płatnych szkoleń oraz nie prowadzimy płatnych grup. Naszą wiedzę udostępniamy za darmo. ➡ Na krypto tradujemy od 2012 roku. ➡ Zawarta treść w analizie nie jest sponsorowana.
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe ( CFD ), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe ( CFD ) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe ( CFD ) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.